Partnerzy i Sponsorzy

Kaufland

Kaufland jest jednym z największych międzynarodowych przedsiębiorstw z branży handlu detalicznego, które w Polsce posiada 208 marketów i zatrudnia ponad 15 000 osób.

Sieć sklepów spożywczych dba o jakość i świeżość produktów, korzystne ceny, bogatą ofertę, profesjonalne przygotowanie do sprzedaży, wysoki poziom obsługi oraz komfort zakupów. W 2018 r. Kaufland po raz kolejny został uznany przez konsumentów za jedną z trzech najchętniej polecanych sieci handlowych w Polsce, otrzymując prestiżowy tytuł Superbrands 2018.

Sukces sieci to ogromna zasługa pracowników. Firma ma tego świadomość, dlatego po okresie próbnym Kaufland oferuje pracownikom umowę na czas nieokreślony Pracownicy mogą korzystać także z wielu świadczeń dodatkowych, takich jak ubezpieczenie grupowe, prywatna opieka medyczna czy dofinansowanie do karty sportowej czy urlopu wypoczynkowego. Firma dba także o rozwój pracowników, dlatego 95% awansów w firmie to awanse wewnętrzne. Jakość polityki personalnej Kaufland znajduje odzwierciedlenie w nagrodach przyznawanych marce. Została ona wyróżniona w Top Employers Polska 2018, uznając ją za jednego z pracodawców oferujących najlepsze warunki pracy na rynku.

Kaufland kieruje się w swoim działaniu polityką zrównoważonego biznesu, by zmniejszać negatywny wpływ przedsiębiorstwa na środowisko. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom (np. oświetleniu LED i ogrzewaniu nowo powstałych sklepów za pomocą technologii odzysku ciepła) sieć pracuje nad optymalizacją energii. Kaufland zobowiązał się także ograniczyć zużycie tworzywa sztucznego co najmniej o 20% do 2025 roku. Z kolei, aby wspierać ochronę środowiska naturalnego sieć jako jedna z pierwszych w Polsce opracowała szczegółową politykę zakupów ryb i owoców morza. Blisko współpracuje w tym zakresie z MSC − międzynarodową organizacją, która działa na rzecz zrównoważonego rybołówstwa oraz promowania dobrych praktyk rybackich. Klienci mają w Kauflandzie duży wybór produktów przyjaznych środowisku oraz pochodzących z odpowiedzialnego handlu. Polityka zrównoważonego biznesu sieci Kaufland doceniana jest przez klientów i obserwatorów rynku. Świadczą o tym liczne wyróżnienia dla marki (np. Dobroczyńca Roku 2017 oraz Gwiazda Jakości Obsługi 2018). Kaufland współpracuje także z Bankami Żywności i Caritasem, angażując się w przeciwdziałanie marnowaniu żywności.

Szczegóły
Sponsor: Sponsorzy Produktu, Sponsorzy Nagród